skip to Main Content

Om  industriële drukapparatuur binnen de EU op de markt te brengen moet deze voorzien zijn van CE-markering. Wanneer het drukapparatuur betreft met een overdruk groter dan 0,5 bar dan valt deze onder de Richtlijn Drukapparatuur (PED 97/23/EG). CE-markering is dan wettelijk verplicht.

PED wet & regelgeving

De PED verdeelt drukapparaten in verschillende risicocategorieën. Deze categorieën worden bepaald door druk, volume en medium. Afhankelijk van de risicocategorie die op het drukapparaat van toepassing is en het productie volume is het mogelijk om met een gecertificeerd kwaliteitssysteem zelfstandig drukapparatuur op de markt te zetten.

In andere gevallen kan het noodzakelijk zijn om een Notified Body in te schakelen voor het aanbrengen van de CE-markering op de drukapparatuur.

CE Markering drukapparatuur en PED richtlijnen

De professionals van IMR hebben brede kennis en ervaring bij het opzetten van kwaliteitssystemen op basis van de PED en begeleiding bij het aanbrengen van CE-markering, inclusief bijbehorende dossiervorming en certificatie.

Graag komen we uw specifieke situatie vrijblijvend beoordelen om vast te stellen wat IMR voor u kan betekenen.

Meer weten over PED en richtlijne voor drukapparateur?

De IMR professional helpt u graag verder

Angelique Van Marrewijk

Angelique van Marrewijk

Nieuws

IMR Advies

Stagiair of afstudeerder (M/V) gezocht!

IMR professionals in Advies en Training zoekt per september (drie tot zes maanden) een enthousiaste…

read more
Artikel 7.23d van het Arbobesluit

Wetswijziging Arbobesluit

Op 1 juli 2020 trede het gewijzigde artikel 7.23d van het Arbobesluit in werking. Dit…

read more
Back To Top